1939
Firma powstała w 1958 roku
1
Producent opon nr 1 w Chinach
0
Na 9 miejscu wśród 30 największych światowych producentów opon w roku 2021
1
Przychody ze sprzedaży osiągnęły 3,896 miliardów dolarów w roku 2021

Odwiedź nas

Zhongce Rubber Group Co., Ltd. (ZC Rubber), z siedzibą w Hangzhou w Chinach, zalicza się do 10 największych światowych producentów opon, z czterema spółkami zależnymi ZC Europe, ZC America, ZC Brazil i ZC Thailand, które krok po kroku powiększają swój globalny zasięg.

Firma powstała w roku 1958 r. Dziś może poszczycić się produkcją 18,5 mln sztuk opon do samochodów osobowych i SUV, 8,9 mln sztuk opon do samochodów ciężarowych i autobusów, oraz 200 tys. sztuk opon OTR i rolniczych. Produkcja obejmuje łącznie opony do pojazdów osobowych, ciężarowych, przemysłowych, rolniczych.

Aktualnie opony WEST LAKE można znaleźć praktycznie na każdym kontynencie. Firma współpracując z wieloma uznanymi ośrodkami badań i międzynarodowymi ekspertami, wypracowuje zintegrowane systemy, pozwalające zaspokajać potrzeby Klientów w każdym kraju. Przyczynia się także do tego zacieśniona współpraca z producentami aut, dająca firmie szerszy wachlarz kompatybilności rozwiązań. Do kluczowych klientów należą Schmitz Cargobull, DSV, Volvo i TIP Trailer w Europie, Vanguard w USA i SAIC, SINO Truck, Geely i Changan Automobile w Chinach.Firma spełnia międzynarodowe standardy technologiczne, a produkowane opony posiadają certyfikaty: US Departament of Transportation (DOT), Economic Commission of Europe (ECE), ISO9001:2000, SO14001:2004, ISO/TSI 16949, CCC (China), Inmetro (Brasil)